onsemi
Producto No:
NCV78663DQ0G
Fabricante:
Paquete:
36-SSOP-EP
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRV RGLTR PWM 1.2A 36SSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Automotive |
| Voltage - Supply (Min) | 5V |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 36-SSOP-EP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 36-BFSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 40V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | onsemi |
| Frequency | - |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 1.2A |
| Base Product Number | NCV78663 |