onsemi
Producto No:
NCV8170BXV310T2G
Fabricante:
Paquete:
SOT-563
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT563
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4845
$0.4845
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 0.9 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 150mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-563 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.1V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8170 |