Newhaven Display Intl
Producto No:
NHD-0216K1Z-NSA-FBW-L
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LCD MOD 32DIG 16X2 TRANSMISV AMB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Viewing Area | 64.50mm L x 16.40mm W |
| Controller Type | SPLC780D OR ST7066U |
| Display Mode | Transmissive |
| Text Color | Amber |
| Product Status | Active |
| Character Size | 5.23mm H x 3.00mm W |
| Series | - |
| Display Format | 16 x 2 |
| Display Type | FSTN - Film Super-Twisted Nematic |
| Number of Characters | 32 |
| Backlight | LED - Amber |
| Voltage - Supply | 4.7V ~ 5.5V |
| Background Color | Black |
| Dot Size | 0.56mm W x 0.61mm H |
| Mfr | Newhaven Display Intl |
| Outline L x W x H | 80.00mm x 36.00mm x 13.50mm |
| Package | Box |
| Interface | Parallel |
| Base Product Number | NHD-0216 |