onsemi
Producto No:
NUP2301MW6T1G
Fabricante:
Paquete:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Lote:
-
Descripción:
TVS DIODE 70VWM SC88/SC70-6
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.494
$0.494
10
$0.4218
$4.218
100
$0.31521
$31.521
500
$0.247684
$123.842
1000
$0.191387
$191.387
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | 1.6pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 70V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | - |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 70V |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | NUP2301 |