Recom Power
Producto No:
REC8-243.3SRWZ/H3/A/M
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$37.0215
$37.0215
5
$36.7384
$183.692
10
$36.45245
$364.5245
25
$35.88302
$897.0755
50
$34.17435
$1708.7175
100
$31.32644
$3132.644
250
$30.756896
$7689.224
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 71°C |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 1.6A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Series | ECONOLINE REC8 (8W) |
| Power (Watts) | 8 W |
| Control Features | Enable, Active High |
| Type | Isolated Module |
| Package / Case | 24-DIP Module, 9 Leads |
| Efficiency | 84% |
| Mfr | Recom Power |
| Features | Remote On/Off, OCP, SCP |
| Package | Tube |
| Base Product Number | REC8-243.3 |