Remington Industries
Producto No:
RG-58C-250
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CABLE COAXIAL RG58C 250'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$227.6295
$227.6295
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Usage | CATV, MATV, RF Signal |
| Cable Type | Coaxial |
| Dielectric Material | Polyethylene (PE) |
| Shield Type | Braid |
| Shield Material | Copper, Tinned |
| Dielectric Diameter | 0.116" (2.95mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Non Contaminating Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | - |
| Cable Group | RG-58C |
| Shield Coverage | - |
| Length | 250.0' (76.20m) |
| Conductor Strand | 19 Strands / 0.0071" |
| Mfr | Remington Industries |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | Direct Burial |
| Jacket Color | Black |
| Package | Bag |
| Impedance | 50 Ohms |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.195" (4.95mm) |
| Spool Size | - |