Nichicon
Producto No:
RHT1D151MDN1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V T/H
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.444
$1.444
10
$1.13905
$11.3905
50
$0.98686
$49.343
100
$0.85405
$85.405
500
$0.645259
$322.6295
1000
$0.569344
$569.344
2500
$0.531382
$1328.455
5000
$0.512411
$2562.055
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 20 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 435 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20mOhm |
| Series | FPCAP, RHT |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.35 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Bulk |