Vishay Sfernice
Producto No:
RMB0755R600JS14
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RES 5.6 OHM 5% 3/4W AXIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Composition | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 5.6 Ohms |
| Series | RMB |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Package / Case | Axial |
| Mfr | Vishay Sfernice |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Moisture Resistant |
| Failure Rate | - |
| Package | Bag |