TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
RNF-100-1-BK-FSP
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
HEATSHRINK 1" X 60M BLACK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$242.915
$242.915
5
$234.2396
$1171.198
10
$230.76925
$2307.6925
20
$225.5642
$4511.284
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Inner Diameter - Recovered | 0.500" (12.70mm) |
| Shrink Temperature | 95°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | Black |
| Recovered Wall Thickness | 0.035" (0.89mm) |
| Material | Polyolefin (PO), Irradiated |
| Product Status | Active |
| Series | Thermofit RNF-100 |
| Shrinkage Ratio | 2 to 1 |
| Type | Tubing, Flexible |
| Length | 196.8' (60.0m) |
| Shelf Life Start | - |
| Inner Diameter - Supplied | 1.000" (25.40mm) |
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Features | Abrasion and Cut Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant, Solvent Resistant, Strain Resistant |
| Shelf Life | 144 Months |
| Package | Spool |
| Base Product Number | RNF-100 |