C&K
Producto No:
S202031SS03Q
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.1135
$4.1135
10
$3.9463
$39.463
25
$3.60278
$90.0695
100
$3.122365
$312.2365
250
$2.830734
$707.6835
500
$2.62485
$1312.425
1000
$2.436132
$2436.132
2500
$2.213101
$5532.7525
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Switch Travel | 4.57mm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 65°C |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 1A (DC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 8.51mm |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | S |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-On |
| Operating Force | - |
| Contact Timing | Not Specified |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | C&K |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | S202031 |
| Actuator Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |