Infineon Technologies
Producto No:
S29CL016J0PFFM030
Fabricante:
Paquete:
80-FBGA (13x11)
Lote:
-
Descripción:
IC FLASH 16MBIT PARALLEL 80FBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Clock Frequency | 66 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Memory Organization | 512K x 32 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | 80-FBGA (13x11) |
| Series | - |
| Access Time | 54 ns |
| Write Cycle Time - Word, Page | 60ns |
| Memory Size | 16Mbit |
| Package / Case | 80-LBGA |
| Technology | FLASH - NOR |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Bulk |
| Memory Format | FLASH |
| Base Product Number | S29CL016 |