Chip Quik Inc.
Producto No:
SBBTH4040-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LG SOLDER-IN BREADBOARD 1600 PLA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Material | FR4 Epoxy Glass |
| Size / Dimension | 4.20" L x 4.10" W (106.7mm x 104.1mm) |
| Product Status | Active |
| Series | Proto-Advantage |
| Circuit Pattern | Pad Per Hole (Round) |
| Mfr | Chip Quik Inc. |
| Proto Board Type | Breadboard, General Purpose |
| Plating | Plated Surface Mount |
| Pitch | 0.1" (2.54mm) Grid |
| Hole Diameter | 0.039" (1.00mm) |
| Package | Bulk |
| Edge Contacts | - |
| Board Thickness | 0.063" (1.60mm) |
| Base Product Number | SBBTH |