TE Connectivity Passive Product
Producto No:
SBCHE61R5K
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RES 1.5 OHM 10% 7W AXIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.064
$1.064
10
$0.94145
$9.4145
25
$0.86564
$21.641
50
$0.78983
$39.4915
100
$0.683525
$68.3525
250
$0.577182
$144.2955
500
$0.486039
$243.0195
1000
$0.404026
$404.026
5000
$0.387315
$1936.575
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Composition | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 1.5 Ohms |
| Series | SBC, CGS |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Axial, Radial Formed |
| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SBCHE6 |