Luminus Devices Inc.
Producto No:
SBT-16-RA-M11-MPE
Fabricante:
Paquete:
SMD
Lote:
-
Descripción:
LED SBT16 RED 623NM SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Viewing Angle | - |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.71mm) |
| Color | Red |
| Current - Test | 4A |
| Current - Max | 4A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Thermal Resistance of Package | 6°C/W |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.285" W (9.00mm x 7.25mm) |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SMD |
| Wavelength | 623nm (Typ) |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | - |
| Series | SBT-16 |
| Temperature - Test | - |
| Package / Case | 3529 (9073 Metric) |
| Mfr | Luminus Devices Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.4V |
| Package | Tray |