Curtis Industries
Producto No:
SEIFX-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.25"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.84
$6.84
10
$5.38935
$53.8935
25
$5.12658
$128.1645
50
$4.65329
$232.6645
100
$4.46937
$446.937
250
$3.943564
$985.891
500
$3.680642
$1840.321
1000
$3.417739
$3417.739
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 110°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | - |
| Top Termination | Screws |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Bottom Termination | Solder Turret, Insulated |
| Series | SEI |
| Terminal Screw Finish | - |
| Pitch | 0.250" (6.35mm) |
| Mfr | Curtis Industries |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Polyphenylene Oxide (PPO) |
| Number of Circuits | 3 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 3 |
| Base Product Number | SEIFX |