Coilcraft
Producto No:
SER2918H-153KL
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
POWER INDUCTOR, HIGH CURRENT, 10
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.5195
$5.5195
250
$4.72625
$1181.5625
500
$4.10875
$2054.375
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 18A |
| Inductance Frequency - Test | 500 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.700" (17.78mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 20 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.100" L x 1.098" W (27.94mm x 27.90mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 2.86mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | SER2900 |
| Inductance | 15 µH |
| Type | - |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 16MHz |
| Mfr | Coilcraft |
| Features | - |
| Package | Strip |
| Material - Core | Ferrite |