Samtec Inc.
Producto No:
SFML-105-03-S-D-LC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
10 POS 1.27MM TIGER EYE SOCKET
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.2535
$5.2535
10
$4.76995
$47.6995
100
$4.20261
$420.261
500
$3.572228
$1786.114
1000
$3.046897
$3046.897
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.180" (4.57mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 3.2A per Contact |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | - |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Board Lock |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | Tiger Eye™ SFML |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.075" (1.91mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | SFML-105 |