Omron Automation and Safety
Producto No:
SGDH-08AE-S-OY
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SERVO DRIVER 5.7A 230V LOAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Current - Output | 5.7A |
| Voltage - Load | 230V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 3.7 lbs (1.7 kg) |
| Series | Sigma-II |
| Type | Module |
| For Use With/Related Products | Sigma-II Series |
| Wattage - Load | 750 W |
| Voltage - Supply | 220 ~ 230VAC |
| Motor Type | Servo |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Interface | - |
| Number of Motors | 1 |
| Control / Drive Type | Servo AC |