JST Sales America Inc.
Producto No:
SHR-02V-S-B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT HSG 2POS 1.00MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.095
$0.095
10
$0.07695
$0.7695
25
$0.06346
$1.5865
50
$0.05852
$2.926
100
$0.05662
$5.662
250
$0.04883
$12.2075
500
$0.046892
$23.446
1000
$0.041021
$41.021
2500
$0.037116
$92.79
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | - |
| Fastening Type | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | SH |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Receptacle |
| Mfr | JST Sales America Inc. |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | SHR-02V |