Vishay Siliconix
Producto No:
SIC473ED-T1-GE3
Fabricante:
Paquete:
PowerPAK® MLP55-27
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 5A MLP55-27
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.3155
$3.3155
10
$2.97635
$29.7635
25
$2.8139
$70.3475
100
$2.43884
$243.884
250
$2.313782
$578.4455
500
$2.076149
$1038.0745
1000
$1.946835
$1946.835
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 55V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 50.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | PowerPAK® MLP55-27 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Function | Step-Down |
| Series | microBUCK® |
| Package / Case | PowerPAK® MLP55-27 |
| Frequency - Switching | 20kHz ~ 2MHz |
| Mfr | Vishay Siliconix |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SIC473 |