NKK Switches
Producto No:
SK13AEG30
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH KEYLK 3POS SP3T 0.4VA 28V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.5615
$11.5615
500
$11.395212
$5697.606
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Contact Finish | Tin |
| Depth Behind Flange | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Antistatic, Process Sealed |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Key Removable Positions | All |
| Number of Positions | 3 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Flat Key |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Angle of Throw | 45° |
| Circuit | SP3T |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole |
| Series | SK |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-On-On |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SK13AE |