STMicroelectronics
Producto No:
SMB6F100AY
Fabricante:
Paquete:
SMBflat
Lote:
-
Descripción:
TVS DIODE 100VWM 162VC SMBFLAT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.4009
$4.009
100
$0.299155
$29.9155
500
$0.235068
$117.534
1000
$0.18165
$181.65
2000
$0.165623
$331.246
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3.8A |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 111V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Supplier Device Package | SMBflat |
| Series | Automotive, AEC-Q101, SMB6FxxAY |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 162V |
| Package / Case | DO-221AA, SMB Flat Leads |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 100V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | SMB6F100 |