Chip Quik Inc.
Producto No:
SMD4300SNL250T4
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SLDR PST WATR SOL SAC305 T4 250G
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$64.5525
$64.5525
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Storage/Refrigeration Temperature | 37°F ~ 46°F (3°C ~ 8°C) |
| Composition | Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5) |
| Form | Jar, 8.8 oz (250g) |
| Digi-Key Storage | Refrigerated |
| Process | Lead Free |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Weight | 0.551 lb (249.93 g) |
| Flux Type | No-Clean, Water Soluble |
| Series | CHIPQUIK® SMD4300 |
| Type | Solder Paste |
| Mesh Type | 4 |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Shipping Info | Ships with Cold Pack. To ensure customer satisfaction and product integrity, air shipment is recommended. |
| Mfr | Chip Quik Inc. |
| Shelf Life | 6 Months |
| Package | Jar |
| Melting Point | 423 ~ 428°F (217 ~ 220°C) |
| Diameter | - |
| Base Product Number | SMD4300 |