WIMA
Producto No:
SMDTC03150QA00KP00
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SMD-PET 0.15 UF 63 VDC 5.7X5.1X3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
500
$0.627912
$313.956
2000
$0.60325
$1206.5
3000
$0.56525
$1695.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.80mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Solder Pads |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.10mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | SMD-PET |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.15 µF |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |