Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
SML-LX1210IGC-TR
Fabricante:
Paquete:
1210
Lote:
-
Descripción:
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.608
$0.608
10
$0.37145
$3.7145
100
$0.213845
$21.3845
1000
$0.167324
$167.324
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 160° |
| Color | Green, Red |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Red |
| Millicandela Rating | 10mcd Green, 10mcd Red |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.70mm W |
| Height (Max) | 1.10mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V Green, 2V Red |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 565nm Green, 635nm Red |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SML-LX1210 |
| Lens Size | 2.00mm x 2.70mm |