Samtec Inc.
Producto No:
SMS-108-01-G-S
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT 8POS 0.05 GOLD PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.2515
$2.2515
10
$1.96175
$19.6175
100
$1.753035
$175.3035
500
$1.460834
$730.417
1000
$1.252148
$1252.148
5000
$1.110236
$5551.18
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.335" (8.51mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Current Rating (Amps) | 5A per Contact |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 8 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | SMS |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SMS-108 |