Eaton - Electronics Division
Producto No:
SR-5-4A-AP
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FUSE BOARD MNT 4A 250VAC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.6175
$0.6175
5
$0.5966
$2.983
10
$0.5776
$5.776
50
$0.48621
$24.3105
100
$0.40356
$40.356
250
$0.366928
$91.732
500
$0.311885
$155.9425
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Melting I²t | 80 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.012 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE |
| Current Rating (Amps) | 4 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 40A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SR-5 |
| Package / Case | Radial, Can, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Cut Tape (CT) |