Bourns Inc.
Producto No:
SRP6030WA-100M
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
IND POWER HC 10UH 4.2A SHLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.064
$1.064
10
$0.9918
$9.918
25
$0.9158
$22.895
50
$0.76323
$38.1615
100
$0.71744
$71.744
250
$0.641174
$160.2935
500
$0.549556
$274.778
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 165°C |
| Current - Saturation (Isat) | 4.7A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | 20 @ 100kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 4.2 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 69.3mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | SRP6030WA |
| Inductance | 10 µH |
| Type | - |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |