Essentra Components
Producto No:
SRS8-2-3-01
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 3/16
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Support Panel Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Material | Nylon |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Richco, SRS8-2 |
| Length - Overall | 0.341" (8.65mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.232" (5.90mm) |
| Between Board Height | 0.188" (4.78mm) 3/16" |
| Mounting Panel Thickness | 0.087" (2.20mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Support Hole Diameter | 0.232" (5.90mm) |
| Holding Type | Snap Lock |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SRS8 |