Banner Engineering Corporation
Producto No:
SSA-EB1P-02ECQ4-WC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SSA-EB1 ESTOP 2NC W/COVER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$202.35
$202.35
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Reset Operation | Pull or Twist |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Connector |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 30.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 2A (DC) |
| Circuit | DPST-NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Includes | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SSA-EB |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Switch Function | On-Off |
| Mfr | Banner Engineering Corporation |
| Features | Control Box Enclosure, Washdown Cover |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSA-EB1 |