Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
SSI-LXH55GD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED 5X5MM SQR GREEN DIFF PANELMT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Lens Transparency | Diffused |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | - |
| Viewing Angle | 80° |
| Panel Cutout Dimensions | 0.55" (13.97mm) |
| Millicandela Rating | 10mcd |
| Product Status | Active |
| Lamp Color | Green |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Series | - |
| Lens Style | Square with Flat Top |
| Type | LED |
| Voltage | 2.1V |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Lens Color | Green |
| Package | Bulk |
| Panel Cutout Shape | Square |
| Current | 30mA |
| Base Product Number | SSI-LXH55 |
| Lens Size | 4.40mm |