Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
SSL-LX304F4ITD
Fabricante:
Paquete:
T-3mm DIMPLE LENS
Lote:
-
Descripción:
LED RED CLR T-3MM DIMPLE LENS TH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 130° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 15mcd |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | - |
| Height (Max) | 4.30mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | T-3mm DIMPLE LENS |
| Series | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Lens Color | Red |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSL-LX304 |
| Lens Size | 3mm, T-1 |