Amphenol LTW
Producto No:
SSL11-J2D00-000001
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN SSL RCPT 2POS SOLDER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.912
$0.912
10
$0.6403
$6.403
25
$0.59736
$14.934
50
$0.54207
$27.1035
100
$0.539695
$53.9695
250
$0.455772
$113.943
500
$0.431775
$215.8875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 100V |
| Mating Cycles | 100 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | - |
| Connector Type | Receptacle, Non-Gendered |
| Housing Color | White |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | - |
| Mfr | Amphenol LTW |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Solder Retention |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SSL11 |