Samtec Inc.
Producto No:
SSM-110-L-DV
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT 20POS 0.1 GOLD SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.32
$5.32
10
$5.1053
$51.053
25
$4.68008
$117.002
50
$4.46728
$223.364
100
$4.25448
$425.448
250
$3.72267
$930.6675
500
$3.616308
$1808.154
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.290" (7.37mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 405VAC, 572VDC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Current Rating (Amps) | 5.2A per Contact |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle, Pass Through |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 20 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | SSM |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSM-110 |