Samtec Inc.
Producto No:
SSW-119-02-G-S-RA
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT 19POS 0.1 GOLD PCB R/A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.396
$5.396
10
$5.1775
$51.775
25
$4.7462
$118.655
50
$4.53036
$226.518
100
$4.31471
$431.471
250
$3.775338
$943.8345
500
$3.667475
$1833.7375
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.095" (2.41mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Current Rating (Amps) | 4.7A per Contact |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 19 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | SSW |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSW-119 |