Samtec Inc.
Producto No:
ST4-20-1.00-L-D-P-TR
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HDR 40POS SMD GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.7025
$4.7025
10
$4.2693
$42.693
25
$4.0432
$101.08
50
$3.94934
$197.467
100
$3.76124
$376.124
250
$3.291104
$822.776
500
$3.197054
$1598.527
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 40 |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.121" (3.07mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Razor Beam™ ST4 |
| Connector Type | Header, Center Strip Contacts |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Features | Pick and Place |
| Mated Stacking Heights | 4mm, 4.5mm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ST4-20 |