Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
TB2941HQ
Fabricante:
Paquete:
25-HZIP
Lote:
-
Descripción:
IC AMP CLASS AB QUAD 49W 25HZIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.5765
$5.5765
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 4-Channel (Quad) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 49W x 4 @ 4Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 25-HZIP |
| Series | - |
| Type | Class AB |
| Package / Case | 25-SIP Formed Leads |
| Voltage - Supply | 6V ~ 18V |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Features | Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TB2941 |