CUI Devices
Producto No:
TBP03R12-350-08BK
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 3.5MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.4365
$4.4365
10
$3.3839
$33.839
25
$3.16996
$79.249
50
$2.8177
$140.885
100
$2.756425
$275.6425
250
$2.542048
$635.512
500
$2.297043
$1148.5215
1000
$2.036714
$2036.714
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.598" (15.19mm) |
| Contact Tail Length | 0.102" (2.60mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 2 |
| Current - UL | 8 A |
| Screw Size | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | CUI Devices |
| Plug Wire Entry | - |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Voltage - IEC | 250 V |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Positions Per Level | 8 |
| Number of Positions | 16 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Black |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | 8A |
| Series | TBP03R12-350 |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.138" (3.50mm) |
| Package | Box |