Switch Components
Producto No:
TC-1A-AC-6-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
VAC COMPACT, SPST OFF-ON, SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.3985
$4.3985
10
$4.1914
$41.914
25
$4.0945
$102.3625
50
$4.0014
$200.07
100
$3.7696
$376.96
250
$3.46845
$867.1125
500
$2.6296
$1314.8
1000
$2.40635
$2406.35
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Bushing Thread | M12 x 0.75 |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Standard Round |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC) |
| Circuit | SPST |
| Actuator Length | 11.10mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | TC |
| Switch Function | On-Off |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Switch Components |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TC-1A |