NXP USA Inc.
Producto No:
TDA8589BJ/N3,112
Fabricante:
Paquete:
37-PDBS
Lote:
-
Descripción:
IC AMP CLASS AB QUAD 69W 37DBS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 4-Channel (Quad) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 69W x 4 @ 2Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 37-PDBS |
| Series | - |
| Type | Class AB |
| Package / Case | 37-SSIP Formed Leads |
| Voltage - Supply | 8V ~ 18V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | I²C, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TDA858 |