Traco Power
Producto No:
TEP 40-3618UIR
Fabricante:
Paquete:
Quarter Brick
Lote:
-
Descripción:
DC DC CONVERTER 48V 40W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$121.3815
$121.3815
10
$119.45395
$1194.5395
25
$111.74698
$2793.6745
50
$107.89359
$5394.6795
100
$102.7558
$10275.58
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Quarter Brick |
| Current - Output (Max) | 830mA |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Package / Case | Quarter Brick |
| Efficiency | 90% |
| Mfr | Traco Power |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial), Railway |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 2.25 kV |
| Approval Agency | CB, cURus |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | TEP 40UIR (40W) |
| Power (Watts) | 40 W |
| Control Features | - |
| Type | Isolated Module |
| Package | Box |
| Base Product Number | TEP 40 |