Traco Power
Producto No:
TMM 40115
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$79.952
$79.952
10
$75.0348
$750.348
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C (With Derating) |
| Applications | Industrial, ITE (Commercial), Medical |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Approval Agency | CB, CE, cULus, cURus |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 3.50" L x 2.50" W x 1.18" H (88.9mm x 63.5mm x 30.0mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 2.66A |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | TMM 40 (40W) |
| Power (Watts) | 40 W |
| Type | Enclosed |
| Line Regulation | - |
| Package / Case | 7-DIP Module, 5 Leads |
| Efficiency | 85% |
| Mfr | Traco Power |
| Features | Universal Input |
| Load Regulation | - |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC |
| Base Product Number | TMM 40 |