Texas Instruments
Producto No:
TPS543C20EVM-799
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL BOARD FOR TPS543C20 40A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 40A |
| Product Status | Obsolete |
| Series | SWIFT™ |
| Regulator Topology | Buck |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Voltage - Output | 0.9V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Utilized IC / Part | TPS543C20 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 5V ~ 16V |
| Base Product Number | TPS543 |