Texas Instruments
Producto No:
TPS6282533DMQR
Fabricante:
Paquete:
6-VSON-HR (1.5x1.5)
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 2A 6VSON
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.406
$1.406
10
$1.2559
$12.559
25
$1.19244
$29.811
100
$0.97945
$97.945
250
$0.915534
$228.8835
500
$0.809077
$404.5385
1000
$0.638742
$638.742
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-VSON-HR (1.5x1.5) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.4V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 6-VFDFN |
| Frequency - Switching | 2.2MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS6282533 |