Texas Instruments
Producto No:
TPS628303BDRLEVM
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TPS628303B EVALUATION MODULE FOR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 3A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Frequency - Switching | - |
| Note | - |
| Voltage - Output | 1.8V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Utilized IC / Part | TPS628303B |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 2.25V ~ 5.5V |