Texas Instruments
Producto No:
TPS65257RHAT
Fabricante:
Paquete:
40-VQFN (6x6)
Lote:
-
Descripción:
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 40VQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
250
$4.43973
$1109.9325
500
$3.983749
$1991.8745
1250
$3.359789
$4199.73625
2500
$3.1918
$7979.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A, 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 16V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-VQFN (6x6) |
| Number of Outputs | 3 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 2.2MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS65257 |