Texas Instruments
Producto No:
TPS77833D
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 750MA 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.933
$3.933
10
$3.5321
$35.321
25
$3.33906
$83.4765
100
$2.893795
$289.3795
250
$2.745348
$686.337
500
$2.463407
$1231.7035
1000
$2.077564
$2077.564
2500
$1.973692
$4934.23
5000
$1.899487
$9497.435
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 125 µA |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| PSRR | 60dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 750mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power Good, Reset |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.43V @ 750mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TPS77833 |