Eaton - Electronics Division
Producto No:
TR-0603HV750-R
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FUSE BOARD MNT 750MA 63VDC 0603
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.2755
$0.2755
5
$0.2679
$1.3395
10
$0.25555
$2.5555
50
$0.22781
$11.3905
100
$0.212135
$21.2135
250
$0.188518
$47.1295
500
$0.157111
$78.5555
1000
$0.149254
$149.254
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.003 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.51 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CQC, UL |
| Current Rating (Amps) | 750 mA |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm) |
| Product Status | Active |
| Series | 0603HV |
| Voltage Rating - DC | 63 V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |