Samtec Inc.
Producto No:
TW-03-01-T-S-165-080
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HDR 3POS 0.079 STACK T/H
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.078" (1.981mm) |
| Row Spacing | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | - |
| Length - Overall Pin | 0.323" (8.204mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Series | TW |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Stack Height | 0.165" (4.191mm) |
| Length - Tail | 0.080" (2.032mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TW-03-01 |