Samtec Inc.
Producto No:
TW-03-05-G-D-240-120
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.234" (5.944mm) |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | 20.0µin (0.51µm) |
| Length - Overall Pin | 0.594" (15.088mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Gold |
| Series | TW |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Stack Height | 0.240" (6.096mm) |
| Length - Tail | 0.120" (3.048mm) |
| Package | Bulk |